Sportovní, fitness, aerobic a další vybavení, potřeby a oblečení on-line

Je vědecky dokázáno, že pravidelná sportovní činnost nejen zajišťuje štíhlou postavu a lepší imunitní systém, ale i dobrou náladu a vyšší věk. Aby se nám sportovalo dobře, chce to kvalitní oblečení i kvalitní pomůcky.

Pravidelné cvičení

Stále více lidí si uvědomuje, že pravidelné cvičení vede ke zkvalitnění života. Zajišťuje lepší výkonnost doma i v práci, lepší hybnost i vytrvalost. Někdo se rozhodne pro cvičení v posilovně, jiný dá přednost pohybovým aktivitám jako je zumba, squash, plavání, jízda na kole nebo třeba běh. Jinému nevyhovuje přítomnost více lidí a tak cvičí doma, s pomocí CD nosičů na balónu, balanční podložce nebo rotaně. K tomu, aby se každému cvičilo příjemně je zapotřebí mít pohodlné sportovní oblečení, které dobře reguluje teplotu těla a odvádí vlhkost. Jen takové oblečení zaručí to, že se při propocení nenachladíte a neonemocníte.

Kde vybrat sportovní oblečení a sportovní pomůcky?

Jak jsme si již řekli cvičit lze doma, venku nebo ve fitness. Tomu je nutné přizpůsobit i oblečení. Sportovní oblečení by vám mělo dobře padnout. Nemělo by být velké ani malé. V případě většího oblečení může dojít k úrazu zásluhou přišlápnutí si nohavice nebo zachycení se za nějaký cvičební stroj. Pokud je oblečení naopak malé a táhne, tak vám neposkytuje žádné pohodlí. Může vám dokonce odřít i kůži. Myslet byste měli i na kvalitní ponožky a prádlo. Také potní pásky jsou prospěšné. Sportovní pomůcky jsou v různých klubech pro každého, kdo si zaplatí lekci nebo hodinu. Domů si vybíráme pomůcky, se kterými se dobře cvičí a které mají něco do sebe. Sportovní oblečení i pomůcky můžete zakoupit buď v kamenné prodejně, nebo na internetu.

Jak cvičit a posilovat doma

Cvičit doma je rozhodně těžší než ve fitness. Už jen proto, že domov je zkrátka domov a tak donutit se k pohybu opravdu není snadné. Většinou každý hledá výmluvy, ale jsou i tací, kterým buď cvičení doma vyhovuje, nebo mají dostatečně pevnou vůli. I doma byste měli cvičit pravidelně a také podle svých potřeb. Chcete-li zhubnout, měli byste cvičit alespoň tři krát týdně po dobu čtyřiceti minut. Pro udržení si postavy platí totéž. Cvičit můžete podle různých nahrávek, knih, internetu nebo časopisů. Podle vybraného cvičení je nutné si zakoupit sportovní pomůcky.

Co potřebujete k domácímu cvičení?

Tak alespoň kvalitní podložku. Tu užijete při shybech, klicích, posilování i protahování. Můžete si pořídit i speciální podložku na jógu. K dobrým sportovním pomůckám patří gymnastický míč. Ten se prodává různě velký. Klíčem pro správný výběr je velikost postavy. Gymnastický míč může být hladký nebo v masážním provedení a může mít i přídavné posilovací šňůry. Při posilování a nácviku správného dýchání vám pomůže malý míč, takzvaný overball. Výborná pro domácí posilování je balanční podložka. Ta je v hladkém i masážním provedení, přispívá k rozvoji koordinace pohybu a k aktivizaci a posílení stabilizačních svalových partií, které se obtížně procvičují. Rotana také pomáhá masírovat a navíc udržuje štíhlý pas. Skvěle posílí i step bedýnka a posilovací kroužky. Prsty rukou můžete posílit také pomocí speciálních posilovačů a celé tělo pak pomocí různých činek, pér a cvičebních gum.

Fotbal

Od malých až po velké, všichni mají rádi fotbal. Fotbal může být pravidelným tréningem i výbornou relaxací. Aby se vám dobře hrálo, potřebujete správnou výbavu. Základem jsou kopačky. Ty se dělí podle provedení kolíků a pak na sálové a kopačky na hřiště. Pak chrániče. I ty patří mezi základní vybavení. Dokáží nejen zmírnit bolest, ale i ochránit před odřením. Dres je samozřejmě znakem, že fotbal berete vážně. A míč, tak ten je samozřejmostí.

Bruslení a hokej

Mnoho lidí až do vysokého věku rádo bruslí. Právě proto jsou dnes někde i celoročně upravované haly pro bruslení i tréningy hokeje.Brusle je třeba vybírat podle dámských a pánských a pak podle rekreačního, sportovního bruslení nebo krasobruslení. Hokejisté i ti rekreační, by měli mít kvalitní výbavu, která je ochrání před úrazy. Samozřejmostí by měla být přilba a chrániče. Dresy jsou již třešničkou na dortu.

Tenis

Tento sport je velmi populární. Platí dokonce za prestižní. Kvalitní raketa není nijak levná, ale pokud si vyberete tu, která sedí perfektně do ruky, pak bude potěšení ze hry opravdu stát za to. Zakoupit byste si měli i míčky, oblečení a obutí na tenis. Vyplatí se zainvestovat i do pořízení kvalitního obalu na raketu. Tak ji budete mít chráněnou a nepoškodí se tak snadno.

Florbal

Florbal dnes hraje spousta kluků i mužů. Florbal si zkrátka získal velkou oblibu. Pořízení florbalové hole není nejlevnější. Ale florbalová hůl musí dotyčnému sednout. Jinak by neměl ten pravý požitek ze hry. K florbalové holi patří také obal a míčky. Hrát můžete ve sportovní šusťákovce, ale mnohem lépe se budete cítit v dresu. A nezapomeňte, do žádné haly nesmíte vstoupit v obuvi s černou podrážkou. Je nutné mít sálovou obuv, která neničí drahé podlahy.

Plavání

Plavat lze po celý rok. A plavání se může zaměřit na získání kondice i relaxaci. A navíc pořídit si kvalitní plavky není až tak náročné a pak stačí jen brýle do vody a ručník.

Běhání

Zde je nejdůležitější kvalitní obuv. Ochrání vaši páteř i klouby před nárazy a otřesy. V kvalitní obuvi se běhání stane požitkem. Zvlášť pokud si vyberete příjemnou trasu a běháte s přáteli. Pro chladnější dny se vyplatí pořídit si funkční prádlo i běžeckou bundu a kalhoty.

Sportovní výživa

Pokud cvičíte, potřebujete doplnit nejen vodu pitným režimem, ale i minerály a vitamíny. Vhodné je porozhlédnout se po doplňkové sportovní výživě. Ta dokáže formou koncentrátů a nápojů pomoci doplnit vše co vaše tělo potřebuje.

Cesta na tréning

Pro sbalení potřebné sportovní výbavy je dobré si pořídit buď tašku, nebo batoh. Vždy záleží na tom, jaký provozujete sport. Nabídka sportovních zavazadel je široká. Vybere si hokejista, stejně jako běžec nebo návštěvník fitness.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8905 (krasny-zivot.cz#22957)


Přidat komentář