Společenské oblečení Praha 5

Když se blíží významná událost, tak je nezbytné, abychom měli příhodný oděv. Nevíte jak vybírat a kde ho sehnat? My vám poradíme a už nešlápnete vedle. Navíc budete ozdobou každé akce.

Proč je důležité orientovat se ve společenském odívání? Není to nic snobského. Je ale určitá hierarchie událostí a k nim by se měl dodržovat daný tzv. dress code. I když je pravda, že v lidech je zažito, že třeba do divadla se nosí oblek, tak jsou tací alternativci, kteří neváhají obléci k obleku tenisky. Tady se rebelie nenosí. Ovšem i pokud máte povědomí o tom, že na plesy nebo na jiné významné akce se nosí společenské oblečení, tak musíte lišit dál. Kdy jsou vhodné dlouhé a kdy krátké šaty? Kdy muži nosí frak? Kdy není kravata vhodná? A víte, že rozhodují i barvy? S tím vším vás seznámíme.

Společenské oblečení Praha 5

Bohatý výběr společenských šatů Vám nabízí firma Fanny: www.konfekce-fanny.cz, kde si vyberete z široké nabídky dámské i pánské konfekce. Dlouhé i krátké šaty, korzety, sukně, topy, spodní prádlo, noční prádlo nebo bižuterie oslní dámy. Pánové zase nebudou muset tápat a vyberou si košile, kravaty, obleky, bundy, Bižutériespodní prádlo a mnoho dalšího. Výběr je velký a kvalitní. Můžete volit na různé společenské příležitosti a bude-li třeba, tak je vám samozřejmě k dispozici zkušený personál, který vám poradí.

Fanny naleznete v Obchodním centru Luka na adrese Mukarovská 1985, Praha Stodůlky. E-mailové spojení je

ubytovani.fanny@seznam.cz a telefonní kontakty zní +420 251 510 019 či +420 603 181 528.

Nyní vás ale zavedeme na lekci společenského odívání.

Společenské příležitosti

Asi byste dokázali různé akce vyjmenovat. Již zmíněné kulturní akce, plesy, večírky, zahradní slavnosti, obchodní setkání a podobně. Je spousta příležitostí, kam se hodí společenský oděv, ovšem někdy je problém, co si kam vzít. Kostýmek se na ples zrovna nehodí, ale když si vezmete na vyloženě honosný ples krátké šaty, tak dojem také neuděláte.

Dlouhé společenské šaty

Tento typ se hodí opravdu na honosný ples, kde je dress code striktně dán. Ovšem i na takový maturitní ples jsou delší šaty též vhodnější, i když se povoluje i zkrácená délka. Dejte si také pozor na odhalení. Jsou typy šatů, které mají třeba šněrování na holých zádech, což na významných akcích působí nepatřičně. Na plesy ale také nemůžete vzít ledajaké dlouhé šaty. Rozevláté a lehké barevné hedvábí empírového střihu se hodí na dopolední akce, večer si oblékněte zdobnější či korzetový typ.

Krátké společenské šaty

Akce přes den, zahradní párty nebo firemní večírek, kde nebudete muset oprášit hodiny tanečních. Sem se hodí krátké šaty. Stejně tak si je můžete vzít i do divadla nebo na koncert. Teoreticky se hodí i na maturitní ples pro maminky, tety a jiné příbuzné maturantů, protože zde nejsou takovým středem pozornosti.

Spodní prádlo a doplňky

Zhruba před rokem se diskutovalo, že jedna manželka známého politika měla na sobě halenku, která odhalovala podprsenku. Kupodivu to není prohřešek proti etice. I přesto, když máte obchodní jednání, tak si dejte pozor na hluboké výstřihy a průsvitnost oblečení. Spousta žen řeší problém, že jim pod světlým prádlem prosvítá bílá podprsenka. Vyřešte to tělovou barvou. Pokud si berete top s odhalenými zády, tak zapomeňte na ramínka a podprsenky. Maximálně je přípustné, že budete mít silikonové pásky, ale jinak si musíte pomoci třeba samodržící podprsenkou. Volte i vhodný střih prádla. Jestli máte těsné oblečení, tak volte hladké materiály a případně tanga nebo kalhotky s nohavičkou, aby se vám nerýsovaly.

Co se týká doplňků, tak volte střídmé. Třeba kabelky jsou na večer vhodné spíše menší. Nezapomeňte ani na šperky. Jestli máte jednoduché šaty, tak můžete mít masivní, ale jinak decentností nic nepokazíte. K šatům se pak nehodí hodinky, i ty kameny posázené.

Pánské obleky

Co si mají obléknout pánové? I zde se musí počítat s vhodností oděvu. Začněme obleky a fraky. Oblek si berete na obchodní jednání i navečerní akce. Frak se pak hodí opět na ty významnější příležitosti, jako jsou svatby nebo plesy. Sem se pak berou i motýlci spíše než kravaty. Ovšem můžete je brát i na den, stačí si vybavit některé známé lékařské kapacity, které motýlky nosí. Většinou ale pánové mají v šatníku obleky, tak co zde dodržovat? Především si vyberte vhodnou velikost. Sako nesmí být upnuté a kalhoty by neměly být krátké ani dlouhé. Pod oblek se bere zásadně košile s dlouhým rukávem. Kravata by měla sahat ke sponě opasku. A když stojíte a máte sako zapnuté, tak spodní knoflík necháte rozepnutý. V případě, že sedíte, tak sako rozepněte. A víte, jak se poznají luxusní košile? Mají horizontální dírky na knoflíčky. Asi nemusíme připomínat, že stejná barva saka a kalhot je nezbytná pro důležité akce, když máte něco neformálnějšího, tak kombinujte s citem. Nejlépe černé kalhoty a vzorované sako. Zapomeňte na klasické fialové obměny a tzv. zalátané lokty, které se nosily v osmdesátých letech minulého století.

Barvy oblečení

Všeobecně platí různé charaktery barev, které na lidi nějak působí. Pokud máte třeba obchodní schůzku, tak si dejte pozor na syté barvy jako je třeba oranžová. Zkuste příjemné, které lahodí oku, třeba modrá. Dejte si pozor na černou. Sice je to symbol elegance, ale pokud v ní působíte smutně, tak se ji raději vyhněte. A pak tu máme specialitu pro pány. Víte, že černý oblek se ve dne nenosí? Mějte na sobě maximálně tmavě modrý, černá patří na večerní hodiny.

Společenská obuv

I když jsme zmiňovali jen oblečení, tak nelze alespoň zmínit boty. Ty musíte jednat doladit se zbytkem oblečení. Co se týká dam, tak platí, že na obchodní nebo večerní akce, musí mít bota zavřenou špičku, sandálky berte jen na venkovní akce v létě nebo ty neformální. A zde platí další pravidlo. Zapomeňte na silonky v sandálech, když už, tak se povolují ty černé silnější a většinou do bot stejné barvy. Co se týká sladěnosti, tak určitě nešlápnete vedle, když je sladíte s kabelkou. Pánové musí mít boty zejména čisté. Pokud ale chcete působit znale, tak se vyhněte masivním podrážkám a berte si boty na šněrování. Ponožky berte bez vzorků a padnoucí k obleku. A dostatečně dlouhé. Nesmí vám koukat holá noha, když si dáte nohu přes nohu.

Společenský oděv není jen o tom, že máte nějaký úbor. Chcete-li udělat dojem, tak rozlišujte příležitosti. Uvidíte, že budete na lidi hned jinak působit a podle toho se dostanete i do jiné společnosti. Výběr vhodného oblečení je první krok, ale jeho správné použití je dotažením k dokonalosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8909 (krasny-zivot.cz#23021)


Přidat komentář