Luxusní šperky Swarovski online

Asi jen velmi těžko byste hledali ženu, která by nebyla potěšena dárkem ve formě zářícího a blyštícího se šperku. Mezi takovými šperky, zvláště pokud jsou osázeny křišťálem a vynikají svým leskem a unikátností, patří především ty s označením Swarovski.

Luxusní šperky Swarovski

Většině z nás se při vyslovení jména Swarovski, vybaví nádherné luxusní šperky s třpytícím se křišťálem. Firma Swarovski dokáže z křišťálů vyrobit doslova okouzlující umělecká díla, různých tvarů a barev. Šperky od firmy Swarovski jsou vhodné jak ke slavnostním a výjimečným příležitostem, tak i pro každodenní nošení. Tyto luxusní šperky mají velice dlouhou tradici a již více než jedno století se vyrábí tradiční patentovanou metodou.

Šperk od této firmy určitě potěší každou ženu. Zjednodušeně se dá říci, že šperky z dílny Swarovski se dělí na tři skupiny. První skupinou je označení Swarovski, což znamená, že šperk je celý kompletně vyroben v dílnách společnosti Swarovski a je označen symbolem bílo – šedé labutě. Jedná se o cenově vyšší produkty, které jsou k prodeji jen v prodejnách společnosti Swarovski. Další skupina je označována Crystallized. Pod tímto označením se ukrývají šperky pocházející od jiných návrhářů, ale mají křišťály vyrobené v dílně Swarovski. Celkový design je zapsán pod autorskou značkou společnosti Swarovski a smí je vyrábět pouze jeden výrobce.

Poslední skupinou jsou výrobky značené jako Swarovskicomponents (elements), které také obsahují křišťál z dílny Swarovski patentovanou technologií. Šperk je navržen a vyroben jiným výrobcem, mimo opracovaného křišťálu. Dnes už je možné si takové luxusní šperky objednat přímo z pohodlí domu, prostřednictvím nákupu online přes internet. Je ale třeba dbát na to, abyste prostřednictvím internetu nakupovali tyto šperky jen od zaručených, spolehlivých prodejců, protože jedině tak budete mít jistotu, že se Vám do rukou dostane opravdový originál.

Historie šperků Swarovski

Zakladatelem této luxusní značky šperků, kterými se pyšní například i Hollywoodské hvězdy, je Daniel Swarovski, který se narodil v roce 1862 v malé vesničce nedaleko Jablonce nad Nisou. Swarovski již od mládí pracuje v oboru broušení bižuterních kamenů. Za svého studia ve Vídni vyvinul elektřinou poháněný stroj na broušení šatonů (skleněná imitace drahokamu), který si nechal v roce 1892 patentovat. Společně se svým švagrem Franzem Weisem a Armandem Kosmanem si v tyrolském městě Wattens pronajímá objekt, ve kterém roku 1895 zakládá vlastní podnik na výrobu šperků a bižuterie, které se rychle prosadí na trhu. Výrobky této mladé značky se začínají vyvážet do velké Británie, do Německa a dokonce i do USA, kde si všude vydobyli zájem a oblibu. S prosperováním firmy se stává Swarovski absolutně nezávislý na dodavatelích a dokonce zakládá i vlastní sklárnu.

Po skončení první světové války rozšířila firma Swarovski aktivity i o prodej brusných kotoučů na výrobu bižuterie. Aktivity se postupem času také rozšířily i výrobu a prodej optiky, zvětšovacích skel do brýlí a dalekohledů, dále o výrobu reflektorů, které jsou známé pod značkou Swareflex. V druhé polovině 20. století firma nadále expanduje a dokonce začíná vyrábět i křišťálové lustry. V současnosti se firma nadále věnuje vývoji technologií, přičemž bižuterie a šperky jsou pod tlakem, za vysoké teploty vtlačovány pomocí připravených ornamentů do tkaniny. Od roku 1976 se staly vyhledávaným obchodním artiklem také precizně vybroušené skleněné figurky, kdy dokonce vznikl i celosvětový klub jejich sběratelů. Společnost Swarovski také od roku 1977 dvakrát ročně představuje novinky v oblasti módních šperků, které v podstatě určují a udávají směr ve svém oboru. V devadesátých letech se stala uměleckou ředitelkou firmy Rosemarie LeGallais, která spolupracovala s nejznámějšími a nejvlivnějšími módními návrháři, mezi kterými nechyběli jména jako Lagerfeld, Ron Arad, Giampiero Maria Bodino, a mnoho jiných.

Swarovski dnes

Produkty společnosti Swarovski jsou v současné době vyráběny ve 40 zemích světa s asi 1700 zaměstnanců. Všechna výrobní zařízení, kterými se tyto šperky vyrábějí, jsou výhradně vlastní výroby. Společnost se zabývá nejen výrobou šperků a bižuterie, ale i křišťálovými lustry, brýlemi, dalekohledy, světly, sklenicemi, luxusními mobilními telefony, luxusními pery, kabelky, hodinky, křišťálovými figurkami, notebooky, apod. O vlivu této mohutné firmy svědčí i fakt, že již pět let se bez firmy Swarovski neobejde rozsvěcení vánočního stromu v New Yorku a že hlavní mrakodrap Rockefellerova Centra zdobí hvězda s krystaly taktéž od společnosti Swarovski. Firma Swarovski také pořádá po celém světě časté výstavy.

Použitý materiál na výrobu

Velkou zásluhu na úspěchu firmy Swarovski má především kvalitní materiál, zejména křišťál, který je vyráběn vhodnými technologiemi. Díky vhodnému zpracování má Swarovského křišťál velkou homogenitu, perfektní čistotu, neuvěřitelnou zářivost, jež má na svědomí vynikající brus a větší procento oxidu olovnatého. Šperky Swarovski poznáte již na první pohled, pokud si prohlédnete konkurenční výrobky, zjistíte že, ve snížených světelných podmínkách velice rychle ztrácejí svůj lesk. To v případě produktů od firmy Swarovski je zcela vyloučené, protože je zde použito speciálních chemických nátěrů, které zdokonalují povrch bižuterie. Jedná se například o nátěr Xilion, který zaručuje ideální lesk. Společnost Swarovski i nadále zdokonaluje a vyvíjí svoji technologickou výrobu a technologické postupy, díky kterým dosahuje větší zářivosti křišťálů než konkurenční firmy. Například v roce 1956 byla společně s Christianem Diorem navržena a realizována speciální povrchová úprava, zvaná AURORA BOREALIS.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8907 (krasny-zivot.cz#22981)


Přidat komentář