Zámková dlažba - výběr firmy

Rozhodli jste se pro pokládku dlažby, nebo teprve zvažujete, která by vám nejlépe vyhovovala? Potřebuje vaše stávající dlažba změnu? Pokud se přikláníte k té zámkové, pojďte se podívat co neopomenout při výběru firmy a jaké práce očekávat.

Doporučujeme:

  • Rekonstrukce a výstavby Nový Jičín - Firma pana Roberta Honeše se zabývá výstavbou a rekonstrukcemi rodinných domů i bytů. Dále provádí pokládku zámkové dlažby, obklady a zateplení objektů. Poskytuje projektové i rozpočtové práce. Tel: +420 724 315 335 , Email: rohon@post.cz

Výběr firmy

Pokud jste se rozhodli vyměnit starou dlažbu, nebo teprve zvažujete, která by se vám nejlépe hodila k vytvoření zcela nových ploch, je to právě nejlepší chvíle začít vybírat firmu, od které ji koupíte a případně i necháte položit.

Nabídka zámkové dlažby se může u jednotlivých společností lišit. Máte možnost vybírat z různých tvarů, barev a vzorů.

Na jaké služby se při výběru firmy zaměřit

Pokud vybíráte společnost, od které budete zámkovou dlažbu kupovat, můžete se zaměřit i na další služby s ní spojené, které vám může poskytnout. Jedná se zejména o případy, kdy nemáte zajištěnou žádnou pomoc či najatou specializovanou společnost, která se vám postará o pokládku dlažby apod.

Podniky, jež se zabývají prodejem, případně i výrobou zámkové dlažby, vám mohou poskytnout služby, jako je například zajištění komplexní dodávky požadovaných prací, přípravné práce, pokládku dlažby či dopravu potřebných materiálů. Nabídky těchto služeb se u jednotlivých firem mohou výrazně lišit. Stojí však za uvážení jejich využití, jelikož na nich můžete i ušetřit. Pokud společnosti poskytují výše uvedené činnosti (a nejen ty), často je provádí jejich zaměstnanci za využití vlastních nástrojů, strojů apod. Dokáží se tedy dostat na ceny, které mohou být pro zákazníky přívětivější, než kdyby si každou službu zajišťovali zvlášť.

Práce nutné k vytvoření zámkové dlažby

Je důležité si uvědomit, že vytvořit dlažbu není jen vykopat díru a poskládat dlažební díly. Hned poté, co zaměříte plochu, na které má být vytvořena cesta či chodník, přijdou na řadu zemní práce. Jedná se o vyhloubení vymezeného místa a zhutnění podkladu. Poté se umístí po krajích vykopaného prostoru vodorovné vodící kolíky (je dobré myslet na vytvoření nepatrného sklonu pro odtok vody), u nichž se zkontroluje, zda jsou v rovině s provázky, a to za pomoci latě a vodováhy. Hned poté přijde řada na obrubníky, které by se měly nejlépe upevnit betonem. Ve chvíli, kdy máte tyto práce hotovy, je vhodná doba na přidání štětu či stěrku v tak silné vrstvě, která je potřeba pro zamýšlenou budoucí zátěž dlažby. Vzniklý povrch se musí důkladně udusat (nejlépe za použití speciálního stroje). Jako další vrstvu můžete použít ještě písek, který se také zhutní. Na takto připraveném povrchu se začíná s pokládkou zámkové dlažby. Zámková dlažba se začíná pokládat od rohu. Pokud ji chcete mít vyskládanou do vzoru, u kterého bude nutností některé z dílů nařezat, pokládejte nejprve ty celé a vzniklé díry vyplňte až na závěr. Když máte tyto práce hotové, zbývá už jen dlažbu zhutnit a rozprostřít po její ploše písek tak, aby se dostal do všech jejích mezer.

Doporučujeme:

  • Rekonstrukce a výstavby Nový Jičín - Firma pana Roberta Honeše se zabývá výstavbou a rekonstrukcemi rodinných domů i bytů. Dále provádí pokládku zámkové dlažby, obklady a zateplení objektů**. Poskytuje projektové** i rozpočtové práce. Tel: +420 724 315 335 , Email: rohon@post.cz

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8896 (krasny-zivot.cz#22840)


Přidat komentář