Zahradní nábytek

Jaký druh zahradního nábytku zvolíme na naši zahradu? Je důležitý výběr materiálu, z kterého se vyrábí zahradní nábytek? Najděte si chvilku a přečtěte si článek, ve kterém se vše dozvíte.

Doporučujeme:

  • Truhlářství Nedza Mikulov -firma pana Nedzy nabízí kompletní truhlářství a podlahářství. Staví pergoly a altány na míru. Dále nabízí dřevěné terasy, nábytek na zahradu, interiérové dveře, výstavba přístřešků pro automobily. Kontaktovat ho můžete na tel. : 724 287 929, nebo emailu: truhlarstvi.nedza@seznam.cz

 

V dnešní době je velice módní pořídit si zahradní nábytek. Zahradní nábytek nám slouží především k odpočinku. Pokud máme rodinný dům se zahradou, tak nám zahradní nábytek nesmí chybět. Pokud máme jen zahradu a na ní zahradní chatku, tak je pro mnohé z nás zahradní nábytek samozřejmostí. Umisťujeme ho do verand, pergol nebo částí zahrad. Na trhu je k dostání velké** množství zahradního nábytku,proto si musíme dopředu rozmyslet co si vlastně chceme pořídit. Mezi nejoblíbenější nábytek, který si na zahradu pořizujeme patří nábytek dřevěný. Do módy se v posledních letech dostává **nábytek ratanový.

Druhy materiálu zahradního nábytku

Druhy materiálu jsou:

Dřevěný zahradní nábytek

Dřevěný zahradní nábytek patří mezi nejoblíbenější. Je to proto, že se v něm cítíme pohodlně. Dřevěný nábytek není lehký jako nábytek plastový, a proto se nám nemůže stát, že by nám při silnější větru odletěl. Také se nám nemůže přihodit, že pokud nám na něho svítí sluníčko, že nám bude nepříjemné si do něho sednout nebo se ho dotknout. Dřevo se nenahřívá tudíž nebude pálit nebo naopak nás studit. Další výhodu můžeme vidět v tom, že materiál působí přírodním vzhledem. K výrobě dřevěného nábytku se nejčastěji používá smrk, borovice, dub nebo modřín.

Plastový zahradní nábytek

Výhoda** plastového nábytku** spočívá v tom, že pokud nám zmokne, nic se mu nestane. Mezi další plus můžeme zahrnout jeho lehkost a to, že ho můžeme kdykoliv bez obtíží přenést a schovat. Naopak jako nevýhodu můžeme vnímat to, že plastový nábytek nám může odnést vítr a jeho stabilita není tak dobrá.

Ratanový zahradní nábytek

Ratanový nábytek může být vyroben buď z přírodního nebo umělého ratanu. Nábytek z umělého ratanu je bezúdržbový, odolný vůči slunečnímu záření nebo dešti. V dnešní době je hodně prodávaný, hodí se do interiéru i exteriéru. Přírodní ratan pochází z palmy jménem Calamus Trachycoleus. Tato dřevina roste v Jižní Číně, Malajsii a Indonésii. Přírodní ratan se jen nalakuje, aby vynikl jeho přírodní vzhled.

Kovový zahradní nábytek

Výhoda kovového nábytku spočívá v jeho pevné konstrukci. Kovový materiál často kombinujeme s jinými materiály. Kovový nábytek má povrchovou práškovou údržbu, a proto je odolný vůči povětrnostním podmínkám.

Druhy zahradního nábytku

Druhy jsou:

  • Židle
  • Stoly
  • Křesla
  • Houpačky
  • Sestavy sedací
  • Lehátka
  • Slunečníky
  • Lavice

Kvalita, cena

Zahradní nábytek se dá pořídit docela levně. Záleží ovšem na materiálu, který zvolíme. Plastový nábytek nás vyjde určitě levněji než nábytek dřevěný, ale každému vyhovovat nemusí. Záleží hodně na našem vkusu. Měli bychom si pořídit takový nábytek, který bude v první řadě pohodlný, kvalitní a budeme se v něm cítit dobře.

Doporučujeme:

  • Truhlářství Nedza Mikulov -firma pana Nedzy nabízí kompletní truhlářství a podlahářství. Staví pergoly a altány na míru. Dále nabízí dřevěné terasy, nábytek na zahradu, interiérové dveře, výstavba přístřešků pro automobily. Kontaktovat ho můžete na tel. : 724 287 929, nebo emailu: truhlarstvi.nedza@seznam.cz

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8897 (krasny-zivot.cz#22856)


Přidat komentář