Návrhy a realizace zahrad v Středočeském kraji

Zejména návrhy zahrad bychom měli nechat na zahradních architektech. Troufnete-li si na realizaci návrhu sami, klidně můžete, ale pokud to necháte také na zahradním architektovi, bude vše přesně tak, jak má a bude to rychlejší.

Všichni bychom chtěli bydlet v krásném prostředí, a proto si zvelebujeme prostory kolem svých příbytků buďto svépomocí, nebo za asistence zahradních architektů. Pro naši duševní pohodu je mnohdy nejdůležitějším aspektem příjemné prostředí, ve kterém žijeme.

Doporučujeme:

  • Realizace zahrad v Praze - kamenná prodejna - Jsou specialisté na návrhy a realizace zahrad - včetně automatických zavlažovacích systémů Hunter. V lokalitě Praha a okolí pro vás vytvoří zahrady na klíč. Zahrady na klíč dělají nejen u novostaveb, ale také navrhují a realizují komplexní či částečné úpravy stávajících zahrad. Zahrady na klíč vytvoří od projektu až po drobné detaily. Na zahrady v lokalitě Praha a okolí pokládají travní koberce, včetně instalace automatického zavlažovacího systému.

Jak si vybrat zahradního architekta?

Zahradní architekt je člověk, který má mimořádné estetické cítění, kterým se při plánování, realizaci a údržbě zahrad nechává vést. Jste-li v situaci, kdy hledáte vhodného zahradního architekta právě pro tu Vaši vysněnou zahradu, měli byste se nejprve poptat svých známých, zda by Vám některého nedoporučili. Pokud nikoho takového nenajdete, zkuste se porozhlédnout na internetu, kde si určitě někoho vyberete. Výhodou hledání na internetu je to, že zde najdete také reference a ukázky prací, které již daný zahradní architekt vykonal. A to Vám značně usnadní výběr.

Projekty a poradenství

Tyto projekty řeší koncepci celé zahrady včetně charakteristiky použitých rostlinných materiálů a v případě potřeby mohou poskytnout rovněž poradenství v oboru.

Dendrologické průzkumy

Cílem těchto průzkumů je prověřit a popsat celkový stav konkrétního porostu. Zhodnocení dané zeleně probíhá během prohlídek terénu. Všechny získané poznatky se zanášejí do map a tabulek. Výsledky těchto prohlídek pomáhají při řešení potíží s údržbou a obnovou zeleně.

Realizace a rekonstrukce zahrad

Zrekonstruování sadové úpravy zahrad soukromých, ale rovněž také veřejných zelení, střešních zahrad a jezírek. Dodání potřebného rostlinného materiálu, založení trávníků buďto osetím, nebo formou položeného travního koberce aj.

Údržba zeleně

Vaše zeleň bude buďto udržována, nebo dle potřeby nově založena. Výživa zeleně, řez dřevin, pletí, mulčování atd.

Zahradní architektura

Zahradní architektura je pro všechny z nás, kteří nechtějí mít na zahradě pouze fádní záhonky se zeleninou nebo jahodami.  Zahrada by měla být oázou klidu a pohody. Měla by být krásná a zároveň funkční. Součástí zahrad je většinou bazén, ve kterém se rodina může ve volných chvílích setkávat a oddávat se odpočinku. Oproti tomu jezírka jsou pro všechny, kteří mají rádi klid a přemýšlení. Do jezírek se mnohdy nasazují okrasné rybičky, které jsou většinou zlaté.

Jsou-li v rodině malé děti, nesmí v zahradě chybět rovněž místo pro ně. Dětem se do jejich koutku staví houpačky či prolézačky a někdy také pískoviště. Všechny tyto věci jsou stavěny z přírodních materiálů a to nejčastěji ze dřeva.

Dalším příjemným zákoutím ve Vaší zahradě může být místo na grilování, kde si můžete posedět s přáteli a příbuznými nebo si zde pouze připravit chutné jídlo a posedět u skleničky něčeho dobrého. Také můžete na tomto místě organizovat zahradní party nebo různé oslavy.

Máme-li již bazén, koutek pro děti a místo, kde si můžeme grilovat, potřebujeme rovněž vytvořit chodníčky a osvětlení. Osvětlení zahrady by mělo být intimnějšího rázu, nehodí se halogenová světla, která jsou příliš agresivní. Ovšem malými bodovými světly osvětlený bazén může tvořit příjemnou atmosféru a do koncepce zahrady hezky zapadne.

Zahradní stavby a květiny

Máte-li to štěstí, že disponujete velkou zahradou, která je navíc členitá a můžete v ní tvořit kaskády a také stavět, jste šťastní lidé. Zahradní architekti jsou nejraději, když jim dáte volnou ruku k tomu, aby mohli svobodně tvořit tak, jak to cítí v souvislosti s koncepcí zahrady. Pouze tak se mohou ponořit do myšlenek a představovat si vše tak, aby byla zahrada po jejich odchodu krásná a funkční. Můžete mít sice krásnou zahradu, ale pokud se na ni budete pouze dívat, dlouho to nevydržíte. Chceme totiž mít zahradu nejen krásnou, ale rovněž také funkční, abychom ji mohli využívat. Krásným doplňkem velké zahrady je například altán. Ke stavbě altánu je již zapotřebí stavební povolení, neboť je to stavba a jako taková musí být schválená.

Zahradní altán

** Zahradní altán** je místem, kde můžete posedět i v případě, že venku prší a Vy nechcete sedět zavření doma. Správný altán by měl být postaven pečlivě a chcete-li aby Vám dlouho vydržel, je zapotřebí opatřit jej základy a na jeho výrobu použít pouze kvalitní dřevo. Součástí takového altánu mohou být rovněž krby, ve kterých si můžete připravovat jídlo, což krásně celý altán zútulní.

Zahradní pergola

Zahradní pergola může navazovat přímo na dům. Může být tedy hned u domu, ale také si ji můžete nechat postavit uprostřed zahrady či v jejím zákoutí. Pravdou je, že při posezení chceme mít trochu soukromí a tudíž bychom neměli pergoly stavět přímo u plotu či u cesty.

Kompostér

Kompostér je vhodný tehdy, máte-li na své zahradě zasazeny ovocné stromy či pěstujete jiné ovoce nebo zeleninu a květiny. Je to zcela přírodní způsob jak se vypořádat s plevelem, žádná chemie, pouze přírodní materiál, který můžeme použít dále ke hnojení.

Květiny

Květiny jsou překrásným doplňkem zahrad. Celou řadu let bylo zvykem, sadit květiny pouze kolem domu. Dnes je v tomto ohledu více volnosti. Květiny se mohou sadit po celé zahradě, nebo mohou tvořit různé obrazce a v případě veřejných zelení také znaky či nápisy.

Trávník nebo travní koberec?

Pokud přemýšlíte, jestli si máte na svou zahradu nechat trávník vysít, nebo pouze necháte položit travní koberec vězte, že v tom zase až tak velký rozdíl není. Ten hlavní rozdíl je v ceně. Travní koberec je o mnoho dražší, než výsadba trávníku. Výhodou travního koberce je fakt, že je ihned po položení zelený a krásný. Budete-li si trávu sít, budete na ni muset delší dobu čekat, neboť trvá, než vyroste a bude zelená. Jeho výhodou je nižší pořizovací cena.

Můžete zahradu přestavit sami?

Ano, můžete. Jen je potřeba velmi pečlivě se na to připravit, a pokud si nejste zcela jisti jak by měla vypadat, oslovte zahradního architekta, který Vám dá pár rad a vytvoří Vám projekt na míru. Podle tohoto projektu můžete v klidu sami pracovat na své zahradě a poté být pyšní na to, že jste to zvládli sami.

Doporučujeme:

  • Realizace zahrad v Praze - kamenná prodejna - Jsou specialisté na návrhy a realizace zahrad - včetně automatických zavlažovacích systémů Hunter. V lokalitě Praha a okolí pro vás vytvoří zahrady na klíč. Zahrady na klíč dělají nejen u novostaveb, ale také navrhují a realizují komplexní či částečné úpravy stávajících zahrad. Zahrady na klíč vytvoří od projektu až po drobné detaily. Na zahrady v lokalitě Praha a okolí pokládají travní koberce, včetně instalace automatického zavlažovacího systému.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8890 (krasny-zivot.cz#22773)


Přidat komentář