Altány na zahradu

Chystáte se na budování letního posezení na zahradě? Zkuste zvážit stavbu zahradního altánu, který přinese do Vaší zahrady trochu romantiky a umožní Vám vychutnávat si její krásy v jarních i letních měsících z pohodlného posezení.

Doporučujeme :

DĚTSKÁ HŘIŠTĚ NA ZAHRADU - Online obchod s nejlevnějšími dětskými hřišti na zahradu

Altán může sloužit jako místo obědů, večeří, ale i jiných rodinných či společenských událostí. V teplých dnech skýtá vyhledávaný stín a v deštivých suché a útulné místo. Jeho vybudování zahradu zpestří a dodá jí romantický nádech.

Romantické posezení

Altány mají dlouhou historii, která začala pravděpodobně v Japonsku a Číně při budování zahrad. Tyto stavby se však brzy objevily i u nás v různých zámeckých zahradách a parcích či u zajímavých vodních ploch a vždy sloužily ke stejnému účelu – odpočinku návštěvníků. I dnes je můžete najít v různých parcích či v lázeňských městech, kde zpestřují lidem procházky a nabízí romantické útočiště nebo místo ke konverzaci, jež umožňuje plně si vychutnat krásy přírody.

Druhy altánů

Altány mají nejčastěji půdorys šesti či osmiúhelníku a střecha má tím pádem vzhled odpovídajícího jehlanu. Vnitřní sezení je zpravidla budováno v podobě laviček umístěných po obvodu altánu a prostor uprostřed bývá prázdný. Na Vaší zahradě však můžete posezení vyřešit úplně jinak, aby odpovídalo Vašim představám.

Vzhled a počet plných stěn altánu opět záleží na potřebách a požadavcích vlastníka stavby. Je možné ji vytvořit jako uzavřenou, tedy s dveřmi, se skleněnými okny a pevnou podlahou. Oblíbenější jsou však altány otevřené, kde je spodní část stěny vytvořena z dřevěné desky a horní část je otevřená, případně tvořena řídkou dřevěnou mříží. Také lze postavit altány, které budou tvořeny pouze nosnými  sloupy a střechou a nebude zde žádná stěna nebo altány, kde je jen určitý počet stěn a zbytek je otevřen. Vše záleží na typu zahrady, typu domu a samozřejmě na vkusu a požadavcích stavitele.

Možnosti staveb altánu

Pokud jste se rozhodli, že zahradní altán je pro Vaši zahradu to pravé, jistě přemýšlíte, jaké jsou možnosti jeho pořízení. První je postavit si altán vlastníma rukama. To je jistě nelepší a nejlevnější řešení pro zručné řemeslníky, kteří umí dobře pracovat se dřevem a vyznají se ve stavbách. Tento způsob však naštěstí není jediný a méně zruční mohou altán vybudovat i jinak. Pokud máte více finančních prostředků, je zde možnost nechat si altán kompletně zhotovit na zakázku. Chcete-li však trochu ušetřit, je možné si jej zakoupit hotový (typizovaný) a sestavit následně sami.

Altány na míru

Altány na míru jsou vytvářeny přesně podle Vašich požadavků a tak, aby zapadly do stylu Vaší zahrady a Vašeho domu. Ve větších zahradách je možné vytvořit i altán zahrnující gril či přímo venkovní kuchyni a trávit zde letní odpoledne či večery. Pracovníkům firmy stačí říci Vaši představu a oni Vám zhotoví návrh i s cenovou nabídkou. Realizace stavby samotné je pak většinou otázkou jednoho dne.

Altány hotové

Druhou možností je zakoupit si altány typizované, tedy určité součásti, které lze sestavit jako stavebnici do finální podoby. Z jednotlivých typizovaných částí lze samozřejmě sestavit více druhů altánů, a tak i zde můžete vybrat altán, který se bude nejvíce hodit do Vaší zahrady. Kdybyste měli potíže s jeho sestavením, není problém dohodnout s dodavatelskou firmou, aby altán i namontovala. Takto prodávané altány většinou nemají žádný nátěr a záleží jen na Vás, jakou barvu jim dáte. Můžete jej nechat v přírodní barvě, ale třeba i natřít na klasickou bílou. V tom případě lze však doporučit provést nátěr ještě před samotným sestavením altánu, aby bylo dřevo chráněno kompletně.

Doporučujeme :

DĚTSKÁ HŘIŠTĚ NA ZAHRADU - Online obchod s nejlevnějšími dětskými hřišti na zahradu

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8892 (krasny-zivot.cz#22833)


Přidat komentář